Teollisuustie 21, Tampere
Sijainti: Myllypuro-Kalkku (33330), Tampere.
Hinta-arvio (tilastollinen)
2 710 €/m²
Asuntotyypistä riippuen 2 600–2 760 €/m²
Perustuu alueen toteutuneisiin kauppoihin (Tilastokeskus) ja mallinnukseen · Menetelmä
Kadun mediaani: Teollisuustie 2 455 €/m² (12 osoitetta). Teollisuustie 21 on 10,4 % kalliimpi kuin kadun mediaani.
Kaikki Teollisuustie osoitteet ja kadun hintataso →Myllypuro-Kalkku (33330): alueen toteutunut neliöhinta 2 086 €/m² (Q1/2026, Tilastokeskus). Hinnat nousivat 1,0 % vuodessa. Alue on 28,7 % edullisempi kuin Tampere keskimäärin (2 924 €/m²).
Hinta-arvio asuntotyypeittäin
Tilastollinen arvio neliöhinnasta asuntotyypeittäin. Vertailukohta: alueen toteutunut keskihinta 2 086 €/m² (Tilastokeskus Q1/2026).
Hinta-arvio, kaikki asuntotyypit
2 710 €/m²
Hintataso: Lähistö · Postinumeroalue · Kaupunki
Kolmitasoinen vertailu: tilastollinen arvio lähistöltä, Tilastokeskuksen toteutuneet hinnat postinumeroalueelta ja kaupunkitasolta.
Lähistö
Teollisuustie 21Tilastollinen arvioMyllypuro-Kalkku
Postinumero 33330TilastokeskusTampere
KaupunkikeskiarvoTilastokeskusMyllypuro-Kalkku (33330) hintataso: Alueen toteutunut neliöhinta 2086 €/m² (Q1/2026, Tilastokeskus) — 28.7% edullisempi kuin Tampere keskimäärin (2924 €/m²). Katso kaikki Myllypuro-Kalkku hintatiedot →
Haluatko tarkemman arvion oman asuntosi hinnasta?
Sivun luku kuvaa osoitteen tilastollista hintatasoa. Oman asunnon arvoon vaikuttavat lisäksi kunto, kerros, pohja ja taloyhtiön tilanne.
Esitäytämme alueen tiedot, jos ne ovat saatavilla.
Viereiset osoitteet
| Katu | Nro | €/m² |
|---|---|---|
| Teollisuustie | 11 | 1790.0 |
| Teollisuustie | 12 | 1790.0 |
| Teollisuustie | 13 | 1790.0 |
| Teollisuustie | 14 | 1790.0 |
| Teollisuustie | 2 | 2340.0 |
| Teollisuustie | 21 | 2710.0 |
| Teollisuustie | 23 | 2710.0 |
| Teollisuustie | 26 | 2570.0 |
| Teollisuustie | 28 | 2610.0 |
| Teollisuustie | 30 | 2610.0 |
| Teollisuustie | 7 | 2340.0 |
| Teollisuustie | 9 | 2570.0 |
Muut kadut alueella Myllypuro-Kalkku (33330)
Lähteet ja menetelmä
Hinta-arvio on tilastollinen arvio osoitteen asuntojen neliöhinnasta. Se perustuu Tilastokeskuksen toteutuneisiin kauppoihin alueella sekä Asunnollehinta.fi:n mallinnukseen, joka huomioi muun muassa rakennuksen iän ja sijainnin. Se kuvaa osoitteen hintatasoa, ei yksittäisen asunnon arvoa tai toteutunutta kauppahintaa: todellinen hinta riippuu kunnosta, kerroksesta, pohjasta ja taloyhtiöstä.
Alueen toteutuneet kaupat ovat Tilastokeskuksen postinumeroalueen keskiarvoja vanhoista osakeasunnoista (Q1/2026). Rakennuksen tiedot ovat Digi- ja väestötietoviraston (DVV) rakennus- ja huoneistotiedoista; ne liitetään osoitteeseen lähimmän rekisteröidyn rakennuksen perusteella.
Hinta-arviot eivät ole virallinen arviointi eivätkä sijoitus- tai myyntineuvo.
Tiedot päivitetty:
32,3 % korkeampi kuin Myllypuro-Kalkku-alueen toteutunut keskiarvo (2 086 €/m², Tilastokeskus Q1/2026) ja 5,6 % edullisempi kuin Tampere keskimäärin (2 924 €/m²).
25,6 % korkeampi kuin Myllypuro-Kalkku-alueen toteutunut keskiarvo (2 086 €/m², Tilastokeskus Q1/2026) ja 10,4 % edullisempi kuin Tampere keskimäärin (2 924 €/m²).
24,6 % korkeampi kuin Myllypuro-Kalkku-alueen toteutunut keskiarvo (2 086 €/m², Tilastokeskus Q1/2026) ja 11,1 % edullisempi kuin Tampere keskimäärin (2 924 €/m²).
24,6 % korkeampi kuin Myllypuro-Kalkku-alueen toteutunut keskiarvo (2 086 €/m², Tilastokeskus Q1/2026) ja 11,1 % edullisempi kuin Tampere keskimäärin (2 924 €/m²).